خرید رنگ پلی اورتان سفید

تولید و فروش رنگ سفید پلی یورتان

یکی از محصولات شرکت رنگین فام جلوه آرا، رنگ پلی اورتان سفید است. این محصول بر پایه رزین پلی یورتان ساخته شده و برای رنگ آمیزی انواع سطوح چوبی، فلزی و پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد. براقیت بالا، سختی و خواص مقاومتی بالا از ویژگی های این رنگ است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 36348611-021 تماس حاصل فرمایید.

رنگ های پلی اورتان در زمره جدیدترین و بهترین پوشش های موجود در بازار هستند. این پوشش ها که بر پایه رزین های پلی یورتان ساخته می‌شوند، معمولاً به صورت دوجزئی به مشتریان عرضه می‌شوند. پوشش های پلی یورتان در سیستم های رنگی تک لایه و چند لایه کاربرد دارند و به خاطر خواص ویژه‌ای که دارند، می‌توانند سطح را در برابر خوردگی، هوازدگی، سایش و سایر عوامل مخرب محافظت نمایند. علاوه بر قدرت حفاظتی بالا، رنگ پلی یورتان براقیت و سختی خیلی مناسبی دارد که جلوه‌ای خاص به هر سطحی می‌دهد.

در میان انواع رنگ های موجود، رنگ پلی یورتان سفید، بیشترین حجم تولید و مصرف را در صنایع به خود اختصاص داده است. با توجه به اهمیت این موضوع، در این مقاله ما ابتدا به تاریخچه رزین پلی یورتان و خواص آن می‌پردازیم و سپس به نحوه ی خرید رنگ پلی اورتان سفید در ایران می‌پردازیم.

فروش رنگ پلی اورتان سفید

تاریخچه رزین پلی اورتان

این رزین ها ابتدا در خلال جنگ جهانی دوم در کشور آلمان معرفی شدند. در سال 1945، دانش تولید آن ها به آمریکا انتقال یافت و ساخت مواد اولیه دی ایزوسیانات ها در سال 1950 در این کشور آغاز شد. از سال 1945 با تأسیس چند شرکت بزرگ جهت تولید و توسعه رزین های پلی یورتان،  موارد کاربرد این رزین بسیار گسترش یافت. برخی از کاربردهای این رزین شامل: ساخت فوم های سخت و انعطاف پذیر، مواد لاستیکی (الاستومرها)، الیاف مصنوعی، چسب ها و پوشش ها بود.

آشنایی با رنگ پلی یورتان

پوشش های پلی اورتان در کنار داشتن ظاهری مناسب و خاص، خواص ویژه‌ای دارند که برخی از این خواص شامل : سختی، انعطاف پذیری، براقیت بالا و مقاومت در برابر سایش و مواد شیمیایی می‌شود.

رنگ پلی اورتان معمولاً به صورت دو جزئی به بازار عرضه می‌شود، در نتیجه قبل از مصرف باید دو جزء رزین و هاردنر (عامل سخت کننده) با یکدیگر مخلوط شوند تا از طریق شکل‌گیری پیوند های عرضی، پوشش سخت یا اصطلاحاً پخت شود. هاردنر این رنگ های پلی یورتان، ایزوسیانات ها هستند.

امروزه رنگ های پلی یورتان تک جزئی نیز تولید شده‌اند که پس از تشکیل فیلم تر، توسط رطوبت محیط، اکسیژن و یا حرارت خشک و سخت می‌شوند. اما در حال حاضر، رنگ های پلی اورتان دو جزئی به دلیل تنوع و خواص بهتر، در بازار مرسوم هستند.

خرید رنگ پلی یورتان سفید

خواص و کاربرد رنگ پلی اورتان

رنگ های پلی یورتان بسیار گوناگون و متنوعی برای انواع کاربردهای معمولی و ویژه وجود دارند که عملکرد آنها بستگی به نوع واکنشگرهای آنها دارد. پوشش های پلی اورتان خواص مکانیکی خاصی دارند. این پوشش ها ترکیبی از سختی و انعطاف پذیری را دارند. به همین دلیل می‌توان از آنها به عنوان کف‌پوش سالن های ورزشی، رنگ عرشه ها و راهروی کشتی ها، رنگ چوب و پوشش سطوح سیمانی استفاده نمود. این پوشش ها مقاومت عالی در برابر خراش و سایش دارند و به همین دلیل یکی از بهترین گزینه‌های برای رنگ‌آمیزی لوازم چوبی نظیر مبلمان هستند.

رنگ پلی یورتان در برابر آب و خوردگی مقاومت بالایی دارند. به همین دلیل می‌توان از آنها به عنوان رنگ های دریایی، آسترها و رنگ های سطوح فلزی استفاده نمود. یکی دیگر از کاربردهای مهم رنگ های اورتان در رنگ اتومبیلی و تعمیراتی خودرو است. امروزه بسیاری از کیلرهای و رنگ های دوجزئی تعمیراتی موجود در بازار بر پایه رزین پلی اورتان هستند.

رنگ سفید پلی اورتان

امروزه خرید و فروش رنگ پلی اورتان سفید در بسیاری از صنایع ایران رو به افزایش است. رنگ سفید جزو پرطرفدارین فام ها در تمامی صنایع است. از طرفی با توجه به آنکه رنگ سفید به عنوان رنگ پایه در تولید انواع فام های رنگی پلی اورتان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، به همین دلیل بیشتری حجم تولید رنگ پلی اورتان در کارخانه های رنگسازی به رنگ پلی یورتان سفید اختصاص داده شده است.

شاید بتوان گفت بیشترین حجم مصرف رنگ سفید پلی یورتان مربوط به صنعت رنگ تعمیراتی خودرویی و صنایع چوبی است. اما جالبه که بدانید یکی از صنایعی که به طور اختصاصی از رنگ پلی اورتان سفید برای رنگ‌آمیزی قطعات خود استفاده می‌کند، کارگاه های تولید کابینت های PVC است. اکثر کابینت ها پی وی سی به رنگ سفید تولید می‌شوند و به برای آنکه بتوانند جلوه ای زیبا و خواص مقاومتی مناسبی داشته باشند، رنگ پلی اورتان سفید بر روی آنها اعمال می‌شود.

پاشش رنگ پلی یورتان

نحوه ی خرید رنگ پلی اورتان سفید در ایران

اگر قصد خرید رنگ پلی اورتان سفید یا به طور کلی هر فام از رنگ پلی اورتان را دارید، به دو روش می‌توانید عمل کنید. در روش اول باید رنگ مورد نیاز خود را در قالب بسته بندی های یک کیلویی از مغازه های رنگ فروشی خودرویی تهیه نمایید. اما در روش دوم می‌توانید رنگ مورد نیاز خود را از کارخانه ‌های تولید رنگسازی به صورت عمده در قالب حلب های 20 کیلویی تهیه نمایید.

رنگ های پلی یورتان بر حسب نوع رزین به کار گرفته شده و مواد استفاده شده در آنها دارای خواص و قیمت های متنوعی هستند. در نتیجه اگر بخواهید از این رنگ ها برای رنگ‌آمیزی قطعات چوبی یا فلزی تولیدی خود استفاده نمایید، لازم است که برای خرید رنگ پلی یورتان سفید، به طور مستقیم با کارخانه‌ های رنگسازی نظیر شرکت رنگسازی رنگین فام جلوه آرا، تماس گرفته و از مشاوره فنی آنها استفاده نمایید. با این کار علاوه بر این که رنگ مورد نظر خود را با قیمت مناسب تری تهیه خواهید کرد، می توانید یک رنگ پلی یورتان سفارشی شده مناسب نیاز و صنعت خود داشته باشید.

در صورت تمایل به خرید رنگ پلی اورتان سفید، می‌توانید از طریق شماره تلفن 36348611-021 با شرکت رنگین فام جلوه آرا تماس گرفته و محصول درخواستی خود را با مشاورین و مهندسین فنی ما در میان بگذارید.